pazout.horolezci.cz

english


Skialpinismus

Lehce dosáhnutelné věci nepřinášejí štěstí
Gaston Rébuffat

SKIALPFEST 2004

Žiarska dolina - Západné Tatry

19. – 21. březen 2004
Přejít na:
Komentáře
SKIALPFEST

19. – 21. marec 2004 sa v Žiarskej doline v Západných Tatrách bude niesť v duchu skialpinizmu. Uskutoční sa tu SKIALPFEST 2004, ktorý organizuje Skialpinistický klub Žiarska dolina v spolupráci s SHS JAMES a mestom Liptovský Mikuláš.

Ak si priaznivcom tohto športu, či už pretekár alebo rekreačný skialpinista, určite by si si toto podujatie nemal nechať ujsť. SKIALPFEST totiž okrem toho, že spojí Majstrovstvá SR v skialpinizme a 1. ročník Stredoeurópskeho pohára bude taktiež stretnutím rekreačných skialpinistov zo Slovenska, Českej republiky a Poľska.

Okrem náročného a krásneho preteku pre tých zdatnejších na všetkých čaká program so zaujímavými hosťami, prednášky odborníkov na témy bezpečnosť na horách a lavínová prevencia, besedy a diaprojekcie s osobnosťami sveta hôr, predajné akcie a mnoho ďalších zaujímavostí.

Pre rekreačných skialpinistov sú pripravené spoločné túry spojené s inštruktážou pod dohľadom horských vodcov a inštruktorov skialpinizmu. Ku slovu FEST samozrejme neodmysliteľne patria aj zábava, hudba, dobré jedlo a pitie.

Součástí Skialpfestu je například i tato "FOTOSÚŤAŽ". Máme tam také nějaké své zástupce, tak správně hlasujte!! ;-)

Skialpfest na vlastní promočenou kůži.

Kromě ukrutně dlouhého pátečního čekání na registraci a trošku zmatků s ubytováním se nedá dle mého pohledu pořadatelům nic vytknout. Za špatné počasí jistě nemohou, věřím že objednávali pěkné.

Program od rána do noci nabitý, každý si mohl přijít na své.

Zkusil jsem si závody v A kategorii, když jsem náhodou na poslední chvíli sehnal do dvojice skvělého parťáka, Šimona. Bohužel ho silně zlobilo koleno a nedělní část závodu jsme proto na Žiarské vzdali.

Projekce a přednášky byly kvalitní a zajímavé.

Musím se trošku pochlubit. Získal jsem ve foto-soutěži konané v rámci Skialpfestu 2. místo za tuto fotografii ze skialpinistického přechodu Haute route.

Celkem se zde sjelo asi kolem 250 skialpinistů, což je na první ročník skvělá účast, ale je to asi také horní hranice pro příští Skialpfesty.

Přidáno 22.3.2004

Odkazy

Skialpfest 2004
www.hory.sk
JAMES
Komisia skialpinizmu pri SHS JAMES
lavínová situácia na Slovensku
Holidayinfo.sk - aktuálne zábery z pohorí na Slovensku

Plánování trasy - Route Planner
Názvy měst zadávejte bez diakritiky. Města průjezdu není nutné zadávat.
Odkud:
Kam:Žiar Liptovský Mikuláš (SK)
Průjezd přes (1):
Průjezd přes (2):

Na začátek strany Na začátek stránky Na začátek stranyNejčtenější články:

Upozornění: Váš prohlížeč nerespektuje platné standardy HTML a CSS přijatých konsorciem W3C.
Obsah těchto stránek je nicméně plně přístupný jakýmkoli prohlížečem, ovšem dokument není možno zobrazit tak jak bylo zamýšleno.
Doporučuji Vám instalaci jednoho z prohlížečů, který tyto standardy podporuje.

Valid XHTML 1.0!