pazout.horolezci.cz

english


Ostatní

IAMES - Internacionalismus, Alpinismus, Moralita, Entuiasmus, Solidarita
IAMES

Rafting v Italii 1999

Itálii

1999
Aktéři: Dalibor
Přejít na:
Fotogalerie Komentáře
Tak se podívejte a počtěte. /Sestaveno na základě e-mailu od meho kamaráda/.
Posilám Ti dokumentaci z mého výletu za raftingem v Itálii.
Byl to zájezd s CK Adventura (cca 30 lidi, nas bylo 5 (panská jízda neboli bez bab)). Trval 5 dni. Celkem jelo 5 raftu, nás byl nejmenší (6+1, v našem případě 7+1). Ten vzadu v zeleném je instruktor (21 let, říkalo se mu GULI a nahecoval nás vždycky do nějaké sebevraždy a my staří osli jsme dělali velké tvrďáky a šli do toho). Celkem to bylo rozděleno na 3 části. Každá část byla jiná reka. První byla Rientz (obtížnost 2+). Tam jsem skončili na pilíři, který stáhl náš raft pod vodu a pak tam zůstal viset (naštěstí bez nás) a v dolní části useku jsme ho postavili na zadní takovým způsobem, že se obrátil dnem vzhůru (pro zajímavost teplota vody 4 C). Next day jsme byli na řece Eisack (utopili se tam před měsícem dva češi-jistě jsi o tom slyšel). My jsme ale končili 3 km nad úsekem, kde se to stalo. Údajně to bylo tak, že se v těžším místě převrhly asi 4 rafty, takže ve vodě bylo najednou asi 20 lidi. Ostatní je nestihli pochytat a 3 jim uplavali. Ukazovali nám i místo, kde ti nešťastníci skončili. Šla z toho hrůza. Byla to paní něco přes 40 a její nastávající zeť (29). Tak holka, co zůstala je na psychině.
No a potom jsme se přesunuli dal do Dolomitu na nejtěžší řeku Noce (místy obtížnost 4). Tam to bylo nejdivočejší, lhal bych kdybych tvrdil, že jsem se nebál. Zvládli jsme to nakonec dobře, i když jsem se vykoupal (při srážce s jiným raftem se moje část lodi dostala pod něj, tak jsem musel rychle prchat), ale vytáhli mne. Byl to dobry zájezd, instruktoři měli všichni pod 25, věkový průměr nepřesáhl 30 let. Možná příští rok pojedeme do Slovinska, ještě nevím, zatím mi to stačilo.
Zatím se měj, další fotky ještě pošlu.

Čau Dali

Minifotogalerie

...(panská jízda neboli bez bab)...
...(panská jízda neboli bez bab)...
  

Na začátek strany Na začátek stránky Na začátek stranyNejčtenější články:

Upozornění: Váš prohlížeč nerespektuje platné standardy HTML a CSS přijatých konsorciem W3C.
Obsah těchto stránek je nicméně plně přístupný jakýmkoli prohlížečem, ovšem dokument není možno zobrazit tak jak bylo zamýšleno.
Doporučuji Vám instalaci jednoho z prohlížečů, který tyto standardy podporuje.

Valid XHTML 1.0!