pazout.horolezci.cz

english


Ostatní

Vystupujte na vrcholy jak chcete, ale pamatujte si, že odvaha, síla a kuráž nejsou nic platné bez moudrosti. Pamatujte, že lhostejnost jediného okamžiku může zničit štěstí celého života
Petr Taugwalder

Salza, Lassingbach, MiterWaisenbach 1998

Rakousko

12. - 15. června 1998
Aktéři: Eva, Soňa, Jirka, Marek, Petr, Radek, Radim a já
Přejít na:
Fotogalerie Komentáře
Poprvé vyjíždím za divokou vodou do Rakouska. Naposledy jsem držel veslo v ruce před rokem (Hornád, Hron). Moc jsem se na tešil, zas něco nového..
Složení naší posádky Eva, Soňa, Jirka, Marek, Petr, Radek, Radim a já. Sjížděli jsme na nafukovacích lodích Pálavách + dva kajaky. Všichni vesměs zkušení vodáci, tedy až na mne.
-12. červen 1998 - Za raního rozbřesku vyrážíme dvěmi vozy k našemu cíly. Tím je kemp ve Wildalpenu. Odpoledne jsme na míste. Rychle vybalujeme věci, stavíme stany, připravujeme lodě. Dnes si chceme ješte sjet Salzu. Jedeme z kempu a končíme za soutěskou u schodů. Po cestě jsem nedobrovolně testoval teplotu vody. Nic moc, ještě že kdos vymyslel neoprén.
-13. červen 1998 - Včera i dnes neustále drobne prší. Vody v korytě přibývá. Dnes startujeme opět z kempu. Jedeme ale jen k přítoku Lassingu. Zjištujeme, že je dostatek vody. Převážíme tedy lodě nahoru. Máme s Jirkou smůlu. Asi po 1km máme v levoboku 10cm díru.
Po sjetí Lassingu se pokračuje dále po toku Salzy. Oproti včerejšku je mnohem divočejší a vlny větší. Do soutěsky se na Pálavách již raději nepouštíme, projíždí ji jen kluci na kajacích.
-14. červen 1998 - Ráno si zkouším na kajaku projet peřej v kempu. Daří se. Prej WWW III.
Balíme věci a jedeme k MitterWaisenbachu. Kluci s kajaky sjiždí horní soutěsku. Radek se po prvním skoku udělá a kajak uvízne pod druhou peřejí. Přístup k vodě je velice špatný. Při pokusu o vysvobození lodi se ta ješte více zaklíní. Necháváme ji svému osudu. Další pokusy necháváme na zítřek. Na večer ještě sjíždíme řeku.
-15. červen 1998 - Ráno se šel Radek podívat na loď a našel ji vysvobozenou pod třetím skokem. Dnes opět sjíždíme k hrázi. Dnes je znatelně méně vody než včera. Je to kouzelné prostředí. S Jirkou jsme si už docela jistí a tak zkoušíme různé ptákovinky. Jednu peřej jsme dokonce projeli po zpátku, musím ale přiznat že neplánovaně. Večer balíme a vracíme se domů.

Minifotogalerie

Príprava lodí v kempu ve Wildaplenu.<br />Petr, Radek a Sona.
Príprava lodí v kempu ve Wildaplenu.
Petr, Radek a Sona.
Double kajak??<br />Jirka a Sona.
Double kajak??
Jirka a Sona.
Salza - perej u kempu.<br />Já s Jirkou.
Salza - perej u kempu.
Já s Jirkou.
Lassingbach.<br />Rudá Sona v akci.
Lassingbach.
Rudá Sona v akci.
Miterwaisenbach.<br />Radim pod tretím skokem. Má trošku problémy, ale úspešne je reší.
Miterwaisenbach.
Radim pod tretím skokem. Má trošku problémy, ale úspešne je reší.
 

Na začátek strany Na začátek stránky Na začátek stranyNejčtenější články:

Upozornění: Váš prohlížeč nerespektuje platné standardy HTML a CSS přijatých konsorciem W3C.
Obsah těchto stránek je nicméně plně přístupný jakýmkoli prohlížečem, ovšem dokument není možno zobrazit tak jak bylo zamýšleno.
Doporučuji Vám instalaci jednoho z prohlížečů, který tyto standardy podporuje.

Valid XHTML 1.0!