pazout.horolezci.cz

english


Horolezectví

Vystupovat na hory není pro člověka důležité. Důležité to je pouze pro toho, kdo si to důležitým učinil.
R. Messner

Teplické skály

Polická pánev

23. - 25. srpna 2002
Aktéři: Jirka, Klárka
Přejít na:
Fotogalerie Komentáře
Letos jsme si konečně odbyli naši lezeckou premiéru v Teplických skalách. Začali jsme pozvolna cestou na Harfu - Splín šedých mechů /4/. Poté jsme se dlouho rozhodovali kam vylézt a přitom se nezabít. Nakonec jsem vybral cestu na Kótu 324 /6-/ (2 věz napravo od Feťácké). No a na závěr jsme si troufli na Feťáckou - cesta Marihuana /6+/. Byli jsme moc spokojeni.
V neděli jsme běželi závod Buffo cross. U mne žádné zlepšení :(, Klárka o pár sekund. Odpoledne jsme šli na vyhlášení a promítaní vítězných filmů.

Na festival jezdíme již čtvrtým rokem. Poprvé nás do Teplic nalákal Alpiatlon (závod na horských kolech, lezení na umělé stěně a běh Teplickým skalním městem). Rok na to již byl zrušen. Účastníme se tedy pravidelně již jen běžeckého závodu.

Teplické skály

Pískovcové lezení po skalních stěnách i na samostatné věže. Dosahují výšky 60-70 metrů. Teplické skály se nacházejí v oblasti Polické pánve.
Teplické skály - skalní město, zajímavosti
Virtuální průvodce

Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují 2002


TEPLICE NAD METUJÍ (ČTK) - Slovenský snímek Mustang Pavola Barabáše získal hlavní cenu 19. mezinárodního horolezeckého filmového festivalu, který dnes skončil v Teplicích nad Metují u Náchoda. Porota u vítězného snímku z himálajského prostředí ocenila podmanivé, precizní, fascinující a duchovně bohaté zachycení jednoho z posledních magických míst na Zemi, řekla ČTK ředitelka festivalu Marie Jirmannová.
V kategorii horolezecké sporty zvítězil francouzský snímek Patricka Berhaulta La Cordée de reve - Alpy z východu na západ. Mezi další oceněné filmy patřil v kategorii sporty v přírodě český snímek Jiřího Středy Cannondale Rallye Sudety 2001 z prostředí horských kol. Vítězný film v kategorii hory a život v horách je z Austrálie a jmenuje se Mimo koleje. Snímek režiséra Richarda Dennisona pojednává o 11.000 kilometrů dlouhé cestě napříč Asií, kterou za 13 měsíců zdolali dva dvacetiletí Australané. Zvláštní ocenění poroty obdržely italský film Cristiana Furlana Všechno zbraněmi, který předvedl novou lezeckou techniku, a slovenská Expedice Sibiř Pavola Barabáše z prostředí vodáků. Expedice Sibiř obdržela i cenu diváků.
Do hlavní soutěže bylo letos zařazeno 19 filmů českých i zahraničních tvůrců. Festival založil v roce 1981 horolezec a fotograf Miroslav Šmíd, který v
roce 1993 tragicky zahynul při výstupu na Lost Arrow v Yosemitském národním parku v Kalifornii.

Město Teplice nad Metují

Plánování trasy - Route Planner
Názvy měst zadávejte bez diakritiky. Města průjezdu není nutné zadávat.
Odkud:
Kam:Teplice nad Metují (CZ)
Průjezd přes (1):
Průjezd přes (2):

Minifotogalerie

Teplické skály
Strážní vež - Hláska
Strážní vež - Hláska
Klárka v cestě Splín šedých mechů na Harfu
Klárka v cestě Splín šedých mechů na Harfu
Bašta
Bašta
Golem
Golem
Chrámové stěny
Chrámové stěny
Tsunami
Tsunami
Bašta
Bašta
  

Na začátek strany Na začátek stránky Na začátek stranyNejčtenější články:

Upozornění: Váš prohlížeč nerespektuje platné standardy HTML a CSS přijatých konsorciem W3C.
Obsah těchto stránek je nicméně plně přístupný jakýmkoli prohlížečem, ovšem dokument není možno zobrazit tak jak bylo zamýšleno.
Doporučuji Vám instalaci jednoho z prohlížečů, který tyto standardy podporuje.

Valid XHTML 1.0!