pazout.horolezci.cz

english


Expedice

Štestí musí horolezci přát. Nesmí se na ně ale spoléhat
Hermann Buhl

Expedice Peak 38 (7591 m)

Nepál

zaří - říjen 2003
Aktéři: Alice Korbová, Jana Hanzlíková, Jiří Kalousek, Libor Chrastil, Luboš Klíma, Robin Baum, Vladimír Prieložný, Vladimír Smrž
Přejít na:
Komentáře
Expedice Peak 38

Náš kamarád Robin letos opět vyráží okusit nepoznané a nezdolané. S Klárkou tiše závidíme a přejeme celému expedičnímu týmu hladký průběh příprav, dobré podmínky pro výstup a sjezd a hlavně šťastný návrat! Tak Alice, Jano, Jiří, Libore, Luboši, Robine, Vladimíři, tfuj tfuj (poplivání pro štěstí).

Štestí musí horolezci přát. Nesmí se na ně ale spoléhat. (Hermann Buhl)

O expedici

Cílem expedice je prvovýstup a prvosjezd

Mountain Ski (CZ)

Cílem horolezecko - skialpinistické expedice Peak 38 Robina Bauma je prvovýstup a prvosjezd jižní stěny dosud nezlezené sedmitisícovky Peak 38 (7591 m), ležící v Nepálu v oblasti Solo Khumbu. Oba pokusy se uskuteční krátce po letním monzunu v září a říjnu 2003. Skialpinistické jádro výpravy tvoří 6 zkušených skialpinistů včetně jedné ženy, celý tým doplňují už jen dva další členové, kameraman a zpravodaj. Během expedice bude natočen kvalitní filmový materiál a pod pokličku expedice umožní skialpinisté nahlédnout prostřednictvím každodenního satelitního zpravodajství na stránkách iDnes.

Panorama Peak 38
Tapety na plochu počítače volně ke stažení na serveru http://peak38.mountainski.cz

Elizabeth Hawley Robinovi v úterý 15.července faxem potvrdila, že Peak 38 nebyl dosud nikým vylezen. Podle jejích záznamů na kopci operovala zatím jediná expedice a tou byla ruská výprava pod vedením Alexandra Iakovenka na jaře roku 1997. Rusové se dostali pouze do výšky 6400 m na jižním hřebeni hory tam, kde začíná jihovýchodní hřeben z Lhotse Shar.

Zdroj: http://peak38.mountainski.cz

Na strankách expedice http://peak38.mountainski.cz můžete sledovat aktuální články z příprav expedice, představení jednotlivých členů expedice, informace o hoře a další různé informace a v neposlední ředě se můžete hlasovat v anketách.

Na začátek strany Na začátek stránky Na začátek strany


Copyright © Ing. Jiří Pažout Kočara,  RSS 


Nejčtenější články:

Upozornění: Váš prohlížeč nerespektuje platné standardy HTML a CSS přijatých konsorciem W3C.
Obsah těchto stránek je nicméně plně přístupný jakýmkoli prohlížečem, ovšem dokument není možno zobrazit tak jak bylo zamýšleno.
Doporučuji Vám instalaci jednoho z prohlížečů, který tyto standardy podporuje.

Valid XHTML 1.0!

NAVRCHOLU.cz