19. 4. 1999
Přejít na:
Fotogalerie Komentáře
Skialpinisté Jirsa a Cingr nejlepší
PRAHA 19.dubna (xjh) - Tento víkend se jel z polského Karpacze do českého Špindlerova Mlýna tradiční, již osmý ročník skialpového Memoriálu Jana Zapletala a Waldemara Siemaszky. Vítězství vybojovali Pavel Jirsa a Pavel Cingr ze Špindlerova mlýna. Trať byla 26 km dlouhá, převýšení činilo 1780 metrů. Obří slalom se jel na polské straně, zhruba ve čtvrtině trati. Časovka, která byla 1350 metrů dlouhá, na skialpinisty čekala asi ve třech čtvrtinách trati a vedla od Richterovek do úbočí Luční hory, převýšení 220 m. Přihlášeno bylo 35 dvojčlenných družstev. Do šestihodinového limitu, který byl stanoven na absolvování celé trati, se vešlo 26 družstev, po limitu dorazilo 6 dvojic, 3 dvojice závod nedokončily. Nejlepší závodníci stihli urazit 26 km dlouhou trať (včetně drobného čekání na startu obřáku a na startu časovky) za méně, než pět hodin, což ovšem pro celkové pořadí není důležité, protože pořadí se určuje podle bodů, na které se převádí čas dosažený v obřím slalomu a v časovce. Pouze těm, kteří se do stanoveného limitu nevejdou, se další trestné body připočítávají za "přesčasové" minuty. Časovka trvala těm nejlepším 13 minut a 12 vteřin. Počasí bylo navzdory předpovědím nakonec vůči účastníkům celkem shovívavé - nepršelo, dokonce ani v nižších polohách. Na hřebenech pohodu závodníků trochu zhoršovaly padající vlhké sněhové krupičky, jejichž šlehání do obličeje místy umocňoval vítr. Ovšem takové počasí účastníky podobných závodů jistě nepřekvapí, jsou na něj zvyklí i z jiných aktivit v horském prostředí. Velká část závodu probíhala navíc v mlze, ale trať byla dobře značena i zabezpečena kontrolami, takže se vše obešlo bez jakýchkoli kolizí či zaváhání. Vyhlášení výsledků a předání cen (např. první tři dvojice dostaly mj. poukázky na nákup zboží v obchodu NAMCHE v Praze na Újezdě) se uskutečnilo za účasti většiny závodníků a českých i polských organizátorů ve špindlerovském hotelu Lesanka.
Výsledky:
1. Pavel Jirsa, Pavel Cingr (oba SAC Špindlerův Mlýn),
2. Silvestr Kocián, Petr Bajnor (oba X-FEJS Frenštát p. R.),
3. Jaroslav Bánský (SAC Špindlerův Mlýn), Zdeněk Hák (HO Trutnov).
napsal Milan Ťukal

zdroj ČTK

O nás už se ale nepíše. Skončily jsme poslední a přece první. Za vítězství v kategorii MIX jsme obdrželi poháry a věcné ceny.

Minifotogalerie

Karpacz - Špindlerův Mlýn
Mapa závodu Karpacz - Špindlerův Mlýn. Trasa je vyznačena žlutou barvou. Nejhorší úsek pro nás byl po časovce, muselo se hodně bruslit a po 5 hodinách nám to už nějak nejelo.