pazout.horolezci.cz

english

Hledání:  

Horolezectví

IAMES - Internacionalismus, Alpinismus, Moralita, Entuiasmus, Solidarita
IAMES

Teplické skály

Polická pánev

23. - 25. srpna 2002
Aktéři: Jirka, Klárka
Přejít na:
Fotogalerie Komentáře
Letos jsme si konečně odbyli naši lezeckou premiéru v Teplických skalách. Začali jsme pozvolna cestou na Harfu - Splín šedých mechů /4/. Poté jsme se dlouho rozhodovali kam vylézt a přitom se nezabít. Nakonec jsem vybral cestu na Kótu 324 /6-/ (2 věz napravo od Feťácké). No a na závěr jsme si troufli na Feťáckou - cesta Marihuana /6+/. Byli jsme moc spokojeni.
V neděli jsme běželi závod Buffo cross. U mne žádné zlepšení :(, Klárka o pár sekund. Odpoledne jsme šli na vyhlášení a promítaní vítězných filmů.

Na festival jezdíme již čtvrtým rokem. Poprvé nás do Teplic nalákal Alpiatlon (závod na horských kolech, lezení na umělé stěně a běh Teplickým skalním městem). Rok na to již byl zrušen. Účastníme se tedy pravidelně již jen běžeckého závodu.

Teplické skály

Pískovcové lezení po skalních stěnách i na samostatné věže. Dosahují výšky 60-70 metrů. Teplické skály se nacházejí v oblasti Polické pánve.
Teplické skály - skalní město, zajímavosti
Virtuální průvodce

Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují 2002


TEPLICE NAD METUJÍ (ČTK) - Slovenský snímek Mustang Pavola Barabáše získal hlavní cenu 19. mezinárodního horolezeckého filmového festivalu, který dnes skončil v Teplicích nad Metují u Náchoda. Porota u vítězného snímku z himálajského prostředí ocenila podmanivé, precizní, fascinující a duchovně bohaté zachycení jednoho z posledních magických míst na Zemi, řekla ČTK ředitelka festivalu Marie Jirmannová.
V kategorii horolezecké sporty zvítězil francouzský snímek Patricka Berhaulta La Cordée de reve - Alpy z východu na západ. Mezi další oceněné filmy patřil v kategorii sporty v přírodě český snímek Jiřího Středy Cannondale Rallye Sudety 2001 z prostředí horských kol. Vítězný film v kategorii hory a život v horách je z Austrálie a jmenuje se Mimo koleje. Snímek režiséra Richarda Dennisona pojednává o 11.000 kilometrů dlouhé cestě napříč Asií, kterou za 13 měsíců zdolali dva dvacetiletí Australané. Zvláštní ocenění poroty obdržely italský film Cristiana Furlana Všechno zbraněmi, který předvedl novou lezeckou techniku, a slovenská Expedice Sibiř Pavola Barabáše z prostředí vodáků. Expedice Sibiř obdržela i cenu diváků.
Do hlavní soutěže bylo letos zařazeno 19 filmů českých i zahraničních tvůrců. Festival založil v roce 1981 horolezec a fotograf Miroslav Šmíd, který v
roce 1993 tragicky zahynul při výstupu na Lost Arrow v Yosemitském národním parku v Kalifornii.

Město Teplice nad Metují

Plánování trasy - Route Planner
Názvy měst zadávejte bez diakritiky. Města průjezdu není nutné zadávat.
Odkud:
Kam:Teplice nad Metují (CZ)
Průjezd přes (1):
Průjezd přes (2):

Minifotogalerie

Teplické skály
Strážní vež - Hláska
Strážní vež - Hláska
Klárka v cestě Splín šedých mechů na Harfu
Klárka v cestě Splín šedých mechů na Harfu
Bašta
Bašta
Golem
Golem
Chrámové stěny
Chrámové stěny
Tsunami
Tsunami
Bašta
Bašta
  

Na začátek strany Na začátek stránky Na začátek strany


Vaše komentáře

Žádný příspěvekCopyright © Ing. Jiří Pažout Kočara,  RSS 


Nejčtenější články:

Upozornění: Váš prohlížeč nerespektuje platné standardy HTML a CSS přijatých konsorciem W3C.
Obsah těchto stránek je nicméně plně přístupný jakýmkoli prohlížečem, ovšem dokument není možno zobrazit tak jak bylo zamýšleno.
Doporučuji Vám instalaci jednoho z prohlížečů, který tyto standardy podporuje.

Valid XHTML 1.0!

NAVRCHOLU.cz