Aktéři: Jirka, Klárka
Přejít na:
Fotogalerie Komentáře
Letos jsme si konečně odbyli naši lezeckou premiéru v Teplických skalách. Začali jsme pozvolna cestou na Harfu - Splín šedých mechů /4/. Poté jsme se dlouho rozhodovali kam vylézt a přitom se nezabít. Nakonec jsem vybral cestu na Kótu 324 /6-/ (2 věz napravo od Feťácké). No a na závěr jsme si troufli na Feťáckou - cesta Marihuana /6+/. Byli jsme moc spokojeni.
V neděli jsme běželi závod Buffo cross. U mne žádné zlepšení :(, Klárka o pár sekund. Odpoledne jsme šli na vyhlášení a promítaní vítězných filmů.

Na festival jezdíme již čtvrtým rokem. Poprvé nás do Teplic nalákal Alpiatlon (závod na horských kolech, lezení na umělé stěně a běh Teplickým skalním městem). Rok na to již byl zrušen. Účastníme se tedy pravidelně již jen běžeckého závodu.

Pískovcové lezení po skalních stěnách i na samostatné věže. Dosahují výšky 60-70 metrů. Teplické skály se nacházejí v oblasti Polické pánve.
Teplické skály - skalní město, zajímavosti
Virtuální průvodce

Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují 2002

TEPLICE NAD METUJÍ (ČTK) - Slovenský snímek Mustang Pavola Barabáše získal hlavní cenu 19. mezinárodního horolezeckého filmového festivalu, který dnes skončil v Teplicích nad Metují u Náchoda. Porota u vítězného snímku z himálajského prostředí ocenila podmanivé, precizní, fascinující a duchovně bohaté zachycení jednoho z posledních magických míst na Zemi, řekla ČTK ředitelka festivalu Marie Jirmannová.
V kategorii horolezecké sporty zvítězil francouzský snímek Patricka Berhaulta La Cordée de reve - Alpy z východu na západ. Mezi další oceněné filmy patřil v kategorii sporty v přírodě český snímek Jiřího Středy Cannondale Rallye Sudety 2001 z prostředí horských kol. Vítězný film v kategorii hory a život v horách je z Austrálie a jmenuje se Mimo koleje. Snímek režiséra Richarda Dennisona pojednává o 11.000 kilometrů dlouhé cestě napříč Asií, kterou za 13 měsíců zdolali dva dvacetiletí Australané. Zvláštní ocenění poroty obdržely italský film Cristiana Furlana Všechno zbraněmi, který předvedl novou lezeckou techniku, a slovenská Expedice Sibiř Pavola Barabáše z prostředí vodáků. Expedice Sibiř obdržela i cenu diváků.
Do hlavní soutěže bylo letos zařazeno 19 filmů českých i zahraničních tvůrců. Festival založil v roce 1981 horolezec a fotograf Miroslav Šmíd, který v
roce 1993 tragicky zahynul při výstupu na Lost Arrow v Yosemitském národním parku v Kalifornii.